لیست کامل قسمت‌های مختلف خانه به انگلیسی

یادگیری و توانایی صحبت درباره قسمت های مختلف خانه به انگلیسی موجب می‌شود تا در ارتباطات خود با دیگران بهتر عمل کنید. زمانی که شما با یک شخص انگلیسی زبان به گفتگو می‌پردازید، ممکن است در مورد مسائل بسیاری صحبت کنید که یکی از این موارد در گفتگو‌های شما می‌تواند صحبت درباره خانه و قسمت‌های مختلف آن باشد.

برای کسانی که به یک کشور انگلیسی زبان سفر می‌کنند، بار‌ها پیش خواهد آمد که محل زندگی خود را برای دوستانشان توصیف کنند؛ در ادامه این مطلب از انگلیش توربو ما قسمت‌هایی از خانه را به زبان انگلیسی به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع خانه

لیست کامل قسمت‌های مختلف خانه به انگلیسی + معنی و عکس

برخی از موضوعات آموزش زبان در زندگی عادی و روزمره شما بسیار کاربرد دارند. از جمله این موضوعات معرفی محل زندگی و صحبت درباره خانه شما است. در آشنایی با افراد دیگر یا گفتگو با دوستان، همکاران، اقوام و . . . گاهی نیاز خواهید داشت که توضیحاتی در مورد خانه خود و قسمت‌های مختلف آن بیان کنید.

به عنوان مثال ممکن است فردی درباره نوع خانه و محل زندگیتان از شما سوال کند. در این مواقع باید بتوانید پاسخ درستی به این گونه سؤالات دهید؛ در جدول زیر ما لغات مهم درباره انواع خانه را با معادل انگلیسی آن‌ها بیان می‌کنیم.

فارسی انگلیسی
خانه House
آپارتمان Apartment 
خانه شهری Townhouse
مجتمع مسکونی The residential complex
خوابگاه Dorm
خانه سیار(از پیش ساخته) Mobile home
خانه سالمندان Nursing home
خانه قایقی Houseboat
شهر The city
حومه شهر The suburbs
روستا Village
شهرک A town

آشنایی با قسمت‌های مختلف بیرون از خانه

لیست کامل قسمت‌های مختلف خانه به انگلیسی + معنی و عکس

قسمت های مختلف خانه به انگلیسی علاوه بر داخل ساختمان محیط بیرونی را هم در بر می‌گیرد. در برخی از مواقع موضوع صحبت شما ممکن است به حیاط ساختمان یا فضای بیرون از خانه مربوط شود. با توجه به این که طراحی انواع خانه با یکدیگر متفاوت است و خانه‌های روستایی، شهری، آپارتمانی و… فضای بیرونی متفاوتی دارند، قسمت‌های مختلفی را می‌توان برای آن‌ها نام برد. در ادامه ما برخی از قسمت‌های بیرونی منزل را به همراه معادل آن‌ها برای شما نام می‌بریم.

فارسی انگلیسی
حیاط Yard 
باغچه Garden
آب نما Fountain
راه پله  The staircase
پارکینگ Garage
حیاط خلوت Backyard
نمای ساختمان Facade
دودکش Chimney
پشت بام Roof top
آسانسور Elevator

آشنایی با قسمت‌های مختلفی از داخلِ خانه

فارسی  انگلیسی
راهرو/ راه ورودی Driveway
اتاق نشیمن Living room
اتاق خواب Bedroom
آشپزخانه Kitchen
حمام Bathroom
اتاق غذاخوری Dining room
اتاق کودک Child room
بالکن Balcony
روشویی Wash basin
راهرو Corridor
سقف Ceiling
کف Floor
سالن/دالان Hall
اتاق Room
زیر زمین Basement
پلکان Stairs
ستون Pillar
دیوار Wall
در Door
پنجره Window

جمع‌بندی

برای مهاجرت به کشور‌های انگلیسی زبان یا برقراری ارتباط با کسانی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، شما باید توانایی گفتگو درباره موضوعات مختلف را داشته باشید. از جمله مهم‌ترین مواردی که یادگیری آن بسیار برایتان کاربرد خواهد داشت، قسمت های مختلف خانه به انگلیسی است. هر خانه‌ای با توجه به معماری که دارد، دارای بخش‌های مختلفی است.

ما در این مطلب سعی کردیم اهمیت یادگیری این بخش‌ها را برای شما روشن سازیم و به معرفی قسمت‌های مختلف خانه همراه با معادل انگلیسی آن‌ها بپردازیم.

برخی از سؤالات متداول

آیا یادگیری قسمت‌های مختلف خانه به زبان انگلیسی ضروری است؟

بله؛ مطمئناً شما در گفتگو‌های خود با انگلیسی زبانان درباره این قسمت‌ها صحبت خواهید کرد؛ بنابراین یادگیری آن‌ها به شما کمک می‌کند تا مشکلی در این زمینه نداشته باشید.

آیا می‌توان به راحتی قسمت‌های مختلف خانه را به زبان انگلیسی آموخت؟

بله؛ با آموزش صحیح و تمرین و تکرار مداوم یادگیری معادل صحیح این بخش‌ها به راحتی امکان‌پذیر خواهد بود.

چگونه معادل قسمت‌های مختلف خانه را به انگلیسی یاد بگیریم؟

شما می‌توانید با استفاده از روش‌های آموزشی مختلف معادل قسمت‌های گوناگون خانه را بیاموزید. اما برای این که آموزش برای شما راحت‌تر باشد؛ می‌توانید هر بخش از خانه را جداگانه تمرین کنید.